
Po dotarciu na miejsce, zastaniecie tu siedlisko otoczone bajkowym ogrodem, w którym kwitną róże, fuksje i hortensje. W najbliższym otoczeniu Wozowni znajduje się mnogość miejsc do przesiadywania w zieleni, a także fontanna i staw.
Nasze gospodarstwo i okolica
Sama podróż do nas należy do przyjemności. Po drodze obejrzycie urokliwe dolnośląskie krajobrazy. Możemy się pochwalić Krainą Wygasłych Wulkanów, panoramamami Karkonoszy, Gór Kaczawskich oraz Pogórza Izersko-Kaczawskiego, wsiami pełnymi szachulcowych domów, malowniczo rozrzuconych wśród pagórków. Miniecie pełen uroku Wleń i droga asfaltowa poprowadzi Was na wzniesienie góry Tarczynka, leżące na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. To tu znajduje się Flowland – nasz azyl, którym chcemy się podzielić z Wami. Ostatni etap drogi prowadzącej do nas warto choć raz przejść na piechotę, aby móc w pełni zachwycać się widokami, po drodze znajduje się punkt widokowy.
Po dotarciu na miejsce, zastaniecie tu siedlisko otoczone bajkowym ogrodem, w którym kwitną róże, fuksje i hortensje. W najbliższym otoczeniu Wozowni znajduje się mnogość miejsc do przesiadywania w zieleni, a także fontanna i staw. Na miejscu spotkacie naszą ferajnę: psa pasterskiego, 4 koty, lamę, 2 owce i 25 kur. Czekają na Was sady pełne starych odmian jabłoni i czereśniowe aleje. Do Waszej dyspozycji będą także: miejsce na ognisko, hamaki, leżaki i kawałek prywatnego lasu do spacerów. Będziecie mogli poćwiczyć jogę w odosobnieniu ze wspaniałym widokiem na Karkonosze, a w czasie niepogody – w sali wraz z Gabrysią (konieczna wcześniejsza rezerwacja).
Mamy możliwość zorganizowania dla Was na zamówienie:
– warsztatów z gotowania i kuchni kresowej,
– warsztatów ceramicznych,
– masaży,
– wędrówek z przewodnikiem sudeckim,
– spacerów ziołowych.
Jesteśmy miejscem, które z przyjemnością zorganizuje spotkania i przyjęcia w naturze. Do naszych sąsiadów będziecie mogli wybrać się na konne przejażdżki, w sąsiedniej wsi wypożyczyć rowery lub udać się do naszego holenderskiego sąsiada na koncert lub tam urządzić przyjęcie. Sam Tarczyn jest bardzo interesującą wsią o zachowanej historycznej zabudowie: można zobaczyć, w jaki sposób dawniej wytyczano drogi, budowano domy czy uprawiano ogrody i sady owocowe setki. Zabudowa tej urokliwej miejscowości nie powiększyła się o żaden nowy budynek od bardzo wielu lat. W okolicy znajdziecie mnóstwo tras spacerowych i rowerowych, które uraczą Was najpiękniejszymi górskimi widokami. Tarczyn okalają także doliny: rzeki Bóbr oraz potoków: Wierzbnika i Modrzewki. Są idealne do spływania kajakiem.
Co roku, w czerwcu, urządzamy w Tarczynie piknik artystyczny, podczas którego otwarta zostaje wystawa artystów i artystek związanych z daną edycją, odbywają się spotkania poświęcone dziedzictwu, kulturze, lokalności i ekologii. Rokrocznie FLOWLAND uświetniają także koncerty, warsztaty oraz jarmark produktów lokalnych. Co roku we wrześniu organizujemy Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.
Polecamy też Waszej uwadze:
– Dolinę Pałaców i Ogrodów – obszar obejmujący ok. 100 km² z największym nagromadzeniem pałaców w Europie. Na terenie Kotliny Jeleniogórskiej rozmieszczonych jest prawie 30 rozmaitych budynków: renesansowych dworów, barokowych pałaców, zamków i innych obiektów, nierzadko otoczonych parkami. Część z nich była własnością: Habsburgów, Hohenzollernów, Czartoryskich i Radziwiłłów,
– Wieżę Książęcą w Siedlęcinie (największą i najlepiej zachowaną średniowieczną wieżę mieszkalną w Polsce), w której zobaczyć można jedyne na świecie zachowane na miejscu, średniowieczne malowidła przedstawiające legendę o sir Lancelocie z Jeziora,
– Zamek Wleń – najstarszy murowany zamek na Śląsku z Rezerwatem Przyrody Góra Zamkowa,
– Targ produktów regionalnych i rękodzieła w Jeleniej Górze,
– Hutę Szkła Kryształowego „Julia”,
– Zaporę Wodną w Pilchowicach, która jest drugą co do wysokości (po Solinie) zaporą w Polsce,
– Ostrzycę nazywaną “śląską Fudżijamą”, ze względu na wizualne podobieństwo do japońskiego wulkanu, z której roztacza się widok w promieniu 270°. W okolicy znajdują się trzy singletracki: Ostrzyca, Pod Ostrzycą oraz Zielonki,
– Ogród japoński w Przesiece (zimą zamknięty) – park przyrody liczący kilka hektarów rozciągający się na wysokości 600 m n.p.m.
– Termy Cieplickie,
– Pchli Targ w Cieplicach,
– Spektakularne widoki z gościńca Perła Zachodu,
– Trasy spacerowe wokół Jeziora Wrzeszczyńskiego i Pilchowickiego (Kapitański Mostek, Dziki Wąwóz).